20. NIEDZIELA ZWYKŁA, 20 sierpnia 2017 r.

 • W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

 • W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 • Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

 • Od niedzieli, 27 sierpnia, przez tydzień parafialny zespół Caritas będzie prowadził w naszej parafii zbiórkę nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych. Szczegóły na plakatach i w zakładce Caritas na parafialnej stronie internetowej.

 • Apel o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. 
  Numer konta, na które można wpłacać pieniądze, jest wywieszony w gablocie oraz podany na parafialnej stronie internetowej.

 • Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w środę w godz. 17.00-18.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00, a w środę od godz.17.00.

 • Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

 • Dziś żegnamy ks. dr. Andrzeja Persidoka, który kończy w sobotę posługę w naszej parafii. Jesteśmy  wdzięczni Bogu za jego posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy wielu łask Bożych, szczególnie w nauczaniu młodego pokolenia przyszłych kapłanów.

 • W sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 • Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

  Drodzy Bracia i Siostry!

  8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.

  Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

  Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

ZAPOWIEDZI:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 • Zapowiedzi 2.
  Sławomir Marcinkowski, kawaler i Katarzyna Sapota, panna, oboje z par. tutejszej
  Sebastian Tokaj, kawaler z par. tutejszej  i Klaudia Budzisz, panna z par. w Chałupach
  Robert Gawroński, kawaler i Agnieszka A. Nalewczyńska, panna, oboje z par. tutejszej

 • Zapowiedzi 1.
  Wojciech M. Mieteń, kawaler z par. w Kobyłce i Beata E. Czarnocka, panna z par. tutejszej
  Sebastian Gromek, kawaler z par. tutejszej i Anna J. Kowalewska, panna z par. w Józefowie
  Michał Błażejczyk, kawaler z par. w Otrębusach i Anna M. Woźny, panna z par. tutejszej
  Rafał D. Budnicki, kawaler z par. tutejszej i Joanna Zapolska, panna z par. w Rucianem-Nidzie

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej