22. NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 września 2017 r.

• Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Celejewskiego, który przyszedł do nas z parafii św. Andrzeja Apostoła przy ul. Chłodnej. Życzymy mu nieustannego doświadczania Opatrzności Bożej.

• Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W piątek, 8 września, obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w tygodniu. Na wszystkich Mszach św. odnowimy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

• Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, które odbędzie się w niedzielę, 17 września, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie III gimnazjum informujemy o rozpoczynającym się przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii po każdej Mszy św.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum. Próby odbywają się w czwartki o godz. 19.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w środę w godz. 17.00-18.00.
    Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00, a w środę od godz.17.00.

• W sobotę i niedzielę, 16 i 17 września, będziemy świętować w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową. Msza św. dla Darczyńców zostanie odprawiona w sobotę o godz. 12.00, natomiast parafian zapraszamy w niedzielę na sumę. W ramach odpustu zapraszamy na konferencję ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, która odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.

• We wtorek, 19 września, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.00 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDZI:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

• Zapowiedź 2.
    Marek L. Skowroński, kawaler i Urszula E. Galicka, panna, oboje z par. tutejszej

• Zapowiedzi 1.
    Bartłomiej Balcerzyk, kawaler i Aleksandra O. Płoneczka, panna, oboje z par. tutejszej
    Paweł Zduński, wdowiec i Iwona Cynowska, wdowa, oboje z par. tutejszej

Obraz: Corrado Giaquinto, Narodziny Marii (1740-50)