23. NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 września 2017 r.

• Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• Rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

• Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

• Wspólnota mam zaprasza wszystkie mamy z małymi dziećmi i w stanie błogosławionym na pierwsze po wakacjach spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w budynku  Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Porządek Mszy św. jak w tygodniu.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, które odbędzie się w  przyszłą niedzielę, 17 września, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św. Podczas spotkania zostanie podany termin I Komunii św.

• Młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie III gimnazjum, informujemy o rozpoczynającym się przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii po każdej Mszy św.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00  i w piątki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

• W sobotę i niedzielę, 16 i 17 września, będziemy świętować w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową. Msza św. dla Darczyńców zostanie odprawiona w sobotę o godz. 12.00. Parafian zapraszamy w niedzielę na sumę. Mszy św. w sobotę przewodniczył będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski, natomiast niedzielnej Eucharystii ks. Krystian Stycharski.
    W ramach odpustu zapraszamy na konferencję ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „Opatrzność Boża w Piśmie Świętym”, która odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.

• Poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy nowenną do Opatrzności Bożej, którą modlimy się przed odpustem każdego dnia po wieczornej Mszy św.

• We wtorek, 19 września, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.00 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się co sobotę o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDZI:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

• Zapowiedzi 2.
    Bartłomiej Balcerzyk, kawaler i Aleksandra O. Płoneczka, panna, oboje z par. tutejszej
    Paweł Zduński, wdowiec i Iwona Cynowska, wdowa, oboje z par. tutejszej

• Zapowiedź 1.