3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 15 marca 2020 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali  będzie połączone z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: o godz. 17.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Katecheza dla dzieci i spotkanie dla rodziców przed I spowiedzią i Komunią św. zostały przeniesione na Niedzielę Męki Pańskiej (Niedzielę Palmową) 5 kwietnia. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 16.00 w górnym kościele.

• W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

• Odwołujemy Nocną Drogę Krzyżową.

• Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Wszystkie nabożeństwa będą dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły jak wesprzeć Caritas znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Zapowiadana wielkopostna zbiórka odzieży organizowana przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas została odwołana. Prosimy nie przynosić rzeczy i nie zostawiać ich na terenie Świątyni.

• Konferencje przed chrztem św. i dla narzeczonych zostały odwołane do soboty 28 marca włącznie.

KOMUNIKAT PARAFIALNY

Drodzy Parafianie,
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

• Godziny Mszy św. w naszej parafii pozostają bez zmian. Dodatkowa Msza św. w niedziele o godz. 15.00 połączona będzie z nabożeństwem Gorzkich Żali. Wszystkie Msze św. są  odprawiane w górnym kościele.

• Msze św. niedzielne będą transmitowane: godz. 9.00 przez Polsat News, godz. 10.30 przez Polsat Rodzinę.

• Nabożeństwa odprawiane są normalnie w podanych wcześniej dniach i godzinach, wszystkie w górnym kościele. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00.

• Wszystkie nabożeństwa (Msze św., adoracje, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) będą dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Spotkania wszystkich grup parafialnych, konferencje przed chrztem św.nauki przedmałżeńskie zostały odwołane do 28 marca.

• Osoby chore prosimy o pozostanie w domach. Osoby starsze i znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka prosimy o rozważenie pozostania w domu w niedziele. Obecna sytuacja to całkowicie uzasadnia i usprawiedliwia. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same, jak normalnej Komunii Świętej, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej, a nie ma się możliwości przyjęcia sakramentalnie Ciała Pańskiego. (zob. pkt 1. Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski)

• Prosimy i zalecamy przekazywanie znaku pokoju przez skinienie głową i serdeczny uśmiech. (zob. pkt 2. Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski)

• Przypominamy, że osoby, które sobie tego życzą, mogą Komunię Świętą przyjmować na rękę. Komunię Świętą tak przyjętą należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu. Taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność – w historii Kościoła jest on dużo starszy niż rozdawanie Komunii Świętej do ust i jest dopuszczony przez prawo kościelne. Księża rozdający Komunię Świętą również zostali poinstruowani o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i higieny. (zob. pkt 2. Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski)

• Informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona. Można się w nią zaopatrywać w zakrystii do swoich buteleczek. (zob. pkt 2. Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski)