33. NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 listopada 2017 r.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to zachęta do modlitwy za osoby, które zginęły na drogach lub zostały poszkodowane oraz za ich bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste. Mszę św. w ich intencji o godz. 10.30 odprawi bp Marek. Solarczyk.
    O godz. 12.00 na ul. Prymasa A. Hlonda odbędzie się pokaz symulacji wypadku drogowego.

• Spotkanie dla dzieci klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. dzisiaj o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Z racji Światowego Dnia Ubogich, po Mszach św. parafialny zespół Caritas prowadzi zbiórkę ofiar na łaźnię prowadzoną przez ojców barnabitów.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00. Do tego dnia przyjmujemy jeszcze wypominki roczne.

• Caritas prowadzi także zbiórkę starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami w ramach akcji „Klucze do Nieba”„Komórki na misje”. Klucze i telefony można wkładać dziś do kosza w szklanym wejściu do górnej świątyni, a w tygodniu  do kosza wystawionego przy zakrystii w Panteonie Wielkich Polaków. Zbiórka potrwa do 25 listopada.

• Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

• W niedzielę, 3 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.30 osoby obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15, 20, 25…-lecie) będą mogły odnowić w sposób uroczysty przysięgę małżeńską.

• Osoby śpiewające oraz grające na instrumentach muzycznych zapraszamy do współtworzenia Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Canticum Gratiorum działającego przy naszej parafii. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankiety z pytaniami dotyczącymi Ewangelii z niedzieli można odbierać przy miejscu, gdzie są rozdawane kolorowanki dla najmłodszych.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkanie wspólnoty w czwartek o godz. 20.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 i w piątki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 20-30 listopada 2017 r.

• poniedziałek, 20 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 114-127
  • wtorek, 21 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 128-156
  • środa, 22 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 157-171
  • czwartek, 23 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 172-186

• poniedziałek, 27 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 187-229
  • wtorek, 28 listopada, al. Rzeczypospolitej 12 m. 1-27
  • środa, 29 listopada, al. Rzeczypospolitej 12 m. 28-53
  • czwartek, 30 listopada, al. Rzeczypospolitej 12 m. 54-69

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.

ZAPOWIEDZI

• Jacek J. Marciniak, kawaler z par. tutejszej i Anna K. Markowska, panna z par. bł. E. Bojanowskiego w Warszawie  (zapowiedź 2.)
  • Tomasz Dominik Szediwy, kawaler i Klaudia Patrycja  Brzezińska, panna, oboje z par. tutejszej (zapowiedź 1.)