4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 11 marca 2018 r.

 • Dzisiaj przypada 4. niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radościLaetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.

 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

 • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będzie śpiewał Warszawski Chór POLONIA im. Ignacego J. Paderewskiego. Po Mszy św. zapraszamy na KONCERT PASYJNY w wykonaniu tego chóru.

 • Wszystkich młodych duchem mieszkańców miasteczka Wilanów zapraszamy na koleje spotkanie z cyklu „Relacje ze Śmiechem”, podczas którego zastanowimy się wspólnie, jak budować relacje, aby były głębokie i nadawały sens naszemu życiu. Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 18.00. Wieczór rozpoczniemy wspólną Mszą św., bo nikt tak dobrze nie zna się na relacjach jak Bóg.

 • We wtorek będziemy obchodzili Święto Papieskie z okazji 5. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 w naszej Świątyni zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Ojca Świętego, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

 • Krzyż jest wielką szansą dla człowieka, bo dopiero pod nim rodzą się poważne pytania i nie sposób zadowolić się banalnymi odpowiedziami. Zachęcamy do wspólnej adoracji Chrystusa Ukrzyżowanego, która odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w dolnym kościele.

 • Zapraszamy do wysłuchania oratorium pasyjnego Józefa Elsnera PASSIO w wykonaniu Zespołu Polskiej Orkiestry Królewskiej pod batutą maestro Grzegorza Nowaka. Oratorium zostanie wykonane w sobotę, 17 marca, o godz. 19.00.

 • W Duszpasterstwie Akademickim NURT w czasie Wielkiego Postu rozmawiamy o „Lekarstwach na grzech” – to spotkania o tym, że 7 grzechów głównych zostało przecież pokonanych przez Jezusa. Spotkania odbywają się w czwartki zaraz po katechezach Drogi Neokatechumenalnej w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

 • Po Mszach św. przy wejściu do górnej Świątyni parafialny zespół Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne Caritasu.

 • Młodzież oraz wszystkich młodych duchem zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne do parafii św. Anny w Wilanowie. Rekolekcje odbędą się w terminie 16-18 marca. Poprowadzi je wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

 • Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka pamiątek związanych z papieżem i prymasem: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji, klisz fotograficznych, filmów oraz innych pamiątek. Numer telefonu i adres mailowy znajdą Państwo na stronie internetowej muzeum: www.muzeumjp2ipw lub na plakatach.

ZAPOWIEDZI 1.:

 • Mariusz G. Olczak, kawaler i Marta J. Kamińska, panna, oboje z par. tutejszej
 • Adam K. Gołąbek, kawaler i Kamila W. Maglicz, panna, oboje z par. tutejszej
 • Jakub Sadowski, kawaler z par. tutejszej i Sandra Konwalska, panna z par. w Śliwicach

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej