4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 22 marca 2020 r.

 • Dzisiaj przypada 4. niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z nadchodzących dni paschalnych.

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00.

 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: o godz. 17.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a po niej różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 w ciszy, a od godz. 20.00 do 21.00 wspólna modlitwa adoracyjna, także modlitwa wstawiennicza. To w miejsce Wieczoru dla Jezusa.

 • Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest specjalne błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

 • W środę 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia.

 • W sobotę 28 marca o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia. Prosimy Darczyńców o pozostanie w domach i łączność duchową. Eucharystia będzie transmitowana.

 • Tego dnia będziemy się modlić także o owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.  

 • Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Będą trwały do środy 1 kwietnia. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w tygodniu na Mszach św. o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Tytuł rekolekcji: „Moc Wielkiego Postu w tajemnicy Eucharystii”. Rekolekcje będą transmitowane. Prosimy o pozostanie w domach i łączność duchową.

 • Katechezy dla dzieci i spotkania dla rodziców przed I spowiedzią i Komunią św. zostają odwołane do czasu rozpoczęcia szkoły.

 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Wprowadzamy codzienny dyżur w konfesjonale w godz. 10.00-12.00 oraz po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

 • Wszystkie nabożeństwa będą dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

 • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w naszym kraju Gość Niedzielny wstrzymał kolportaż parafialny. Najnowszy numer tygodnika jest dostępny w aplikacji za darmo.

 • Przy wejściu do górnej Świątyni przez cały tydzień będą dostępne baranki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne Caritas.

 • Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały odwołane do soboty 28 marca włącznie.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej