6. NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 lutego 2018 r.

 • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

 • Dziś również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynenckich.

 • Jutro zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „RELACJE ZE ŚMIECHEM”. Wieczór rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 18.00, bo nikt tak dobrze nie zna się na relacjach jak Bóg. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

 • W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz. Szczegółowy program oraz wykaz kościołów stacyjnych na każdy dzień Wielkiego Postu dostępne są w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

 • Po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 parafialny Zespół Caritas będzie zbierał jałmużnę do puszek.

 • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

 • Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.00. Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Chrystusa Ukrzyżowanego, która odbywać się będzie w dolnym kościele o godz. 19.30.

 • Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

 • Już dziś zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę (16/17 lutego). Do godz. 24.00 modlitwa będzie prowadzona przez grupy parafialne, a po północy rozpocznie się  adoracja w ciszy.

 • Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.

 • Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartki o godz. 20.00.

 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDZI

 • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Marcin Szwed, kawaler i Magdalena Zawadzka, panna, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 1.)

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej