​III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 24 marca 2019 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

• Zarówno za uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali, jak i odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele można uzyskać odpust zupełny.

• Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia.

• W uroczystość Zwiastowania Pańskiego po Mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie 33-dniowych ćwiczeń duchowych odbędzie się uroczyste zawierzenie się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.

• W czwartek, 28 marca, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• Tego dnia przy naszej Świątyni zostanie otwarta wystawa multimedialna „Śladami Jezusa”, ukazująca m.in. jak w świetle Ewangelii, tradycji i nauki wyglądały ostatnie dni Jezusa na ziemi. Szczegóły na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• W sobotę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia, której przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz.

• W ramach obchodów 14. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy na koncert Gloria Patri, który odbędzie się w naszej świątyni w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Usłyszymy jedenaście warszawskich chórów. Program koncertu czerpie inspirację z modlitwy różańcowej.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 20.30 odbędzie się koncert zespołu wokalnego IMPREVISTI. Usłyszymy arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej „Ciemne jutrznie” Luisa de Victorii.

• Od czwartej niedzieli Wielkiego Postu po Mszach św. przy wejściu do górnej Świątyni parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

• W Środę Popielcową zebraliśmy 8 344 zł, które zostały przekazane na infirmerię i łaźnię dla bezdomnych prowadzone przez księży barnabitów oraz na wsparcie stowarzyszenia „Lekarze bez granic” które leczy osoby bezdomne. Serdeczne Bóg zapłać.

• Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest specjalne błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

​WIZYTA DUSZPASTERSKA, 25-28 marca 2019 r. (ul. Herbu Janina 3, 3A i 3B)

• Poniedziałek, 25 marca, ul. Herbu Janina 3 m. 76-105
  • Wtorek, 26 marca, ul. Herbu Janina 3 m. 106-112 i 3A 1-38
  • Środa, 27 marca, ul. Herbu Janina 3A m. 39-68
  • Czwartek, 28 marca, ul. Herbu Janina 3B m. 1-15

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.