Archiwum

Rok:
Miesiąc:

25. NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 września 2017 r.

» Jutro przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy.
» W czwartek, 28 września, na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
» W piątek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ, 17 września 2017 r.

» Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.
» Jutro święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i archidiecezji, dzieci i młodzieży.
» Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki i w piątki.

23. NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 września 2017 r.

» Rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
» W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Porządek Mszy św. jak w tygodniu.

22. NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 września 2017 r.

» Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00.
» W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
» W piątek, 8 września, obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

21. NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 sierpnia 2017 r.

» Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
» Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
» W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

20. NIEDZIELA ZWYKŁA, 20 sierpnia 2017 r.

» W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.
» W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
» Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

19. NIEDZIELA ZWYKŁA, 13 sierpnia 2017 r.

» Dziś z racji 100. rocznicy objawień w Fatimie, zapraszamy na różaniec o godz. 15.00.
» Jutro przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Podczas Mszy św. będą wystawione jego relikwie.
» We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, 6 sierpnia 2017 r.

» Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Około godz. 9.00-10.00 będziemy gościć na odpoczynku pielgrzymów Akademickiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę (tzw. 17-tki). Pielgrzymów z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00.
» Jutro przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. Podczas Mszy św. będą wystawione jego relikwie.

17. NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 lipca 2017 r.

» We wtorek rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich, a wszystkich o modlitwę o trzeźwość w naszym narodzie.
» 1 sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w Powstaniu oraz o żyjących powstańcach.

16. NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lipca 2017 r.

» Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
» W sobotę rozpocznie się nowenna przed wspomnieniem bł. Edmunda Bojanowskiego. Zachęcamy do jej odmawiania.

15. NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 lipca 2017 r.

» W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
» W sobotę obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny.
» Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

14. NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 lipca 2017 r.

» We wtorek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
» W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

13. NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 lipca 2017 r.

» Od dziś przechodzimy na wakacyjny rozkład Mszy św. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
» W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta, czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

12. NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 czerwca 2017 r.

» Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. W naszej parafii będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tej monstrancji jutro: rano po Mszy św. do godz. 8.30, w południe po Mszy św. do godz. 13.30 i wieczorem po Mszy św. do godz. 20.00.

11. NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 czerwca 2017 r.

» W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków na każdej Mszy św.
» W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11 czerwca 2017 r.

» W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i Al. Rzeczypospolitej.
» W sobotę wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika. Podczas wszystkich Mszy św. będą wystawione jego relikwie. Po Mszach św. możliwość ich uczczenia przez ucałowanie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 4 czerwca 2017 r.

» Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
» Obchodzimy X Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za chleb”. Dzień ten jest okazją do wyrażenia dziękczynienia Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 28 maja 2017 r.

» Jutro przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zachęcamy do wypraszania łask za jej wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy jej relikwiach.
» W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, Mszą św. o godz.18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21 maja 2017 r.

» Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św. W tygodniu Msze św. o godz. 18.00 odprawiane będą w górnej Świątyni.
» Od poniedziałku do środy, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 14 maja 2017 r.

» Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.
» We wtorek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i metropolii. Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej. U nas po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom przez ucałowanie.

« poprzednie   | 1 | 2 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej