Archiwum

Rok:
Miesiąc:

16. NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lipca 2017 r.

» Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
» W sobotę rozpocznie się nowenna przed wspomnieniem bł. Edmunda Bojanowskiego. Zachęcamy do jej odmawiania.

15. NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 lipca 2017 r.

» W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
» W sobotę obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny.
» Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

14. NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 lipca 2017 r.

» We wtorek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
» W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

13. NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 lipca 2017 r.

» Od dziś przechodzimy na wakacyjny rozkład Mszy św. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
» W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta, czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

12. NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 czerwca 2017 r.

» Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. W naszej parafii będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tej monstrancji jutro: rano po Mszy św. do godz. 8.30, w południe po Mszy św. do godz. 13.30 i wieczorem po Mszy św. do godz. 20.00.

11. NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 czerwca 2017 r.

» W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków na każdej Mszy św.
» W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11 czerwca 2017 r.

» W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i Al. Rzeczypospolitej.
» W sobotę wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika. Podczas wszystkich Mszy św. będą wystawione jego relikwie. Po Mszach św. możliwość ich uczczenia przez ucałowanie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 4 czerwca 2017 r.

» Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
» Obchodzimy X Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za chleb”. Dzień ten jest okazją do wyrażenia dziękczynienia Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 28 maja 2017 r.

» Jutro przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zachęcamy do wypraszania łask za jej wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy jej relikwiach.
» W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, Mszą św. o godz.18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21 maja 2017 r.

» Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św. W tygodniu Msze św. o godz. 18.00 odprawiane będą w górnej Świątyni.
» Od poniedziałku do środy, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 14 maja 2017 r.

» Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.
» We wtorek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i metropolii. Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej. U nas po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom przez ucałowanie.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 7 maja 2017 r.

» W sobotę, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
» W tym dniu zapraszamy na I Europejski Festiwal Roberta Schumana organizowany przy naszej Świątyni, który rozpocznie się Koncertem Uwielbienia o godz. 10.00. Następnie o godz. 11.30 przy relikwiach bł. Hiacynty i Franciszka, dzieci z Fatimy odmówimy różaniec. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Jareckiego.

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 30 kwietnia 2017 r.

» Dzisiaj, w 3. niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weź i czytaj!”.
» W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Wszystkie w górnej Świątyni. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 23 kwietnia 2017 r.

» Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Idźcie i głoście”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 16 kwietnia 2017 r.

» W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w dzień o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (chrzty), 19.00, 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
» W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00 (chrzty), 19.00, 20.30.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 9 kwietnia 2017 r.

» Dzisiaj, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień.
» W środę o godz. 20.00 w górnej Świątyni odbędzie się premiera spektaklu muzyczno-multimedialnego „Requiem katyńskie”, przygotowanego z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w 77. rocznicę jej dokonania. Wstęp wolny.

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 2 kwietnia 2017 r.

» Dwanaście lat temu zmarł Papież Polak. Dziś i nie tylko, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II możemy wypraszać potrzebne nam łaski. Szczególnie zapraszamy w każdy wtorek na Msze św. o godz. 18.00.
» Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia i Dobrej Śmierci dzisiaj o godz. 18.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2017 r.

» We wtorek, 28 marca, na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
» Modlitwa umocnienia dla gimnazjalistów i maturzystów odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 15.00 w Panteonie Wielkich Polaków.

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19 marca 2017 r.

» Jutro przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.
» W piątek Drogą Krzyżową dla dzieci o godz. 17.00 rozpoczniemy, podobnie jak rok temu, „24 godziny dla Pana”. Jest to inicjatywa papieża Franciszka zapowiedziana w bulli „Misericordiae Vultus”.

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 12 marca 2017 r.

» Dzisiaj przypada niedziela pomocy Kościołowi w świecie, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes po Mszach św.
» Zarówno za uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali, jak i odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele można uzyskać odpust zupełny.

« poprzednie   | 1 | 2 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej