Archiwum

Rok:
Miesiąc:

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 24 maja 2020 r.

» Dzisiaj obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach.
» W czwartek przypada 39. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nadal będziemy się modlić o błogosławione owoce jego beatyfikacji.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 17 maja 2020 r.

» Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować za życie i pontyfikat Papieża Polaka. Podczas Mszy św. dzisiaj i jutro będą wystawione jego relikwie.
» Od poniedziałku do środy, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje.

V NIEDZIELA WIELKANOCY, 10 maja 2020 r.

» Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.
» Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 3 maja 2020 r.

» Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.
» Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26 kwietnia 2020 r.

» Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35). Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.
» We wtorek podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 19 kwietnia 2020 r.

» Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.
» Zachęcamy do wspólnej modlitwy online w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00. Najpierw będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 12 kwietnia 2020 r.

» W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 , 15.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego, 19.00 i 20.30.
» W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00, 20.30 oraz dodatkowa Msza św. z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 5 kwietnia 2020 r.

» Dzisiaj Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. » W Wielki Czwartek transmisją Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. » Liturgia Męki Pańskiej w piątek o godz. 19.00. » Transmisja Wigilii Paschalnej będzie w sobotę o godz. 20.00. Tą Mszą św. rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 29 marca 2020 r.

» Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego. Rekolekcje prowadzi ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Tytuł rekolekcji: „Moc Wielkiego Postu w tajemnicy Eucharystii”. REKOLEKCJE SĄ TRANSMITOWANE. UDZIAŁ TYLKO ONLINE.

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 22 marca 2020 r.

» Dzisiaj przypada 4. niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się”).
» Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest specjalne błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 15 marca 2020 r.

» Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone z Mszą św. o godz. 12.00
» Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: o godz. 17.00 i po Mszy św. o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 8 marca 2020 r.

» Dzisiaj przypada niedziela Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes obchodzona w tym roku pod hasłem „Eucharystia i misje”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
» Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.00.

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 1 marca 2020 r.

» W ramach projektu „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” w Medjugorie powstaje kaplica wieczystej adoracji, w której ołtarzu umieszczona zostanie monstrancja nosząca tytuł „Królowa Pokoju”. W naszej Świątyni będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tej monstrancji dziś w godz. 15.00-18.45, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-18.00 i w sobotę w godz.7.30-12.00.

7. NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lutego 2020 r.

» Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich.
» W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego.

6. NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 lutego 2020 r.

» We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.
» Zapraszamy na cykl spotkań pt. „Myśląc z Wyszyńskim”, poświęconych nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, organizowany przez Archidiecezję Warszawską.

5. NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 lutego 2020 r.

» We wtorek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego.
» Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, 2 lutego 2020 r.

» Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko.
» Dzisiaj o godz. 17.30 odbędzie się „Parafialny wieczór kolędowy”. Zapraszamy całe rodziny.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, 26 stycznia 2020 r.

» Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Po Mszy św. można będzie wziąć specjalnie przygotowany dla każdej osoby w Świątyni fragment Pisma Świętego do rozważenia w czasie modlitwy osobistej.
» Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

2. NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 stycznia 2020 r.

» W czwartek przypada 7. rocznica śmieci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.
» W piątek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy, by stali na straży dobra i prawdy.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 12 stycznia 2020 r.

» Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury KKK, części dotyczącej sakramentu chrztu świętego.
» Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”.

« poprzednie   | 1 | 2 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej