2. NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 stycznia 2020 r.

• Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wprowadzone relikwie św. bp. Józefa Pelczara i bł. Klary Szczęsnej, założycieli Zgromadzenia Sióstr Sercanek.

• Przypominamy dzieciom i rodzicom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św., że dziś po Mszy św. o 10.30 schodzimy na katechezę do dolnego kościoła. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 23 stycznia o godz. 19.30 w dolnym kościele.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• We wtorek i w środę, 21 i 22 stycznia, przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych dziadkach również w modlitwie.

• W czwartek przypada 7. rocznica śmieci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

• W piątek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy, by stali na straży dobra i prawdy.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Msza św. wypominkowa w sobotę o godz. 18.00.

• Za tydzień przypada Niedziela Słowa Bożego.

• O błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego modlimy się szczególnie w każdy 28 dzień miesiąca, do czasu beatyfikacji. Wyjątkowo 28 stycznia, we wtorek jako wspólnota wiernych dekanatu wilanowskiego jesteśmy zaproszeni do Archikatedry Warszawskiej na  godz. 19.00. Zostanie tam odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Po Eucharystii konferencję nt. „Prymas a Naród” wygłosi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. Następnie zgromadzeni przejdą do kaplicy, w której znajduje się sarkofag Prymasa Tysiąclecia. Serdecznie zapraszamy.

• Planujemy „Parafialny wieczór kolędowy” w niedzielę 2 lutego o godz. 17.30. Zapraszamy całe rodziny, dzieci grające na różnych instrumentach, scholkę dziecięcą i młodzieżową. Zapowiedziały swój występ pewne znane osoby. Wszystko to, aby w ostatni wieczór kolędować Małemu.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• We wtorek 4 lutego rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na  spotkanie.

• Zapraszamy na „kawę po Mszy”  w niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W styczniu i lutym podejmujemy tradycyjną kolędę do rodzin, które zgłosiły wolę, aby była ona w każdym roku. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.