7. NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lutego 2020 r.

• Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynenckich.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz. Szczegółowy program oraz wykaz kościołów stacyjnych na każdy dzień Wielkiego Postu dostępne są w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Po Mszach św. zespół parafialny Caritas będzie zbierał jałmużnę dla ubogich.

• W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia.

• Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• Od czwartku 27 lutego przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.00. Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• W piątek 28 lutego zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00. Będziemy się także modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Zachęcamy do włączenia się w program stypendialny „Skrzydła”, prowadzony przez Caritas. Istnieje także możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły jak wesprzeć Caritas znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci planujemy od 11 do 13 marca, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.