NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, 26 stycznia 2020 r.

• Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Po Mszy św. można będzie wziąć specjalnie przygotowany dla każdej osoby w Świątyni fragment Pisma Świętego do rozważenia w czasie modlitwy osobistej.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• O błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego modlimy się szczególnie w każdy 28 dzień miesiąca, do czasu beatyfikacji. Wyjątkowo w najbliższy wtorek jako wspólnota wiernych dekanatu wilanowskiego jesteśmy zaproszeni do Archikatedry Warszawskiej na  godz. 19.00. Zostanie tam odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Po Eucharystii konferencję nt. „Prymas a Naród” wygłosi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. Następnie zgromadzeni przejdą do kaplicy, w której znajduje się sarkofag Prymasa Tysiąclecia. Serdecznie zapraszamy.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• W przyszłą  niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy św.

• Tego dnia o godz. 17.30  odbędzie się „Parafialny wieczór kolędowy”. Zapraszamy całe rodziny, dzieci grające na różnych instrumentach, scholkę dziecięcą i młodzieżową.  Wszystko to, aby w ostatni w tym roku wieczór kolędowy śpiewać Małemu.

• Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy. Taca z Mszy św. o godz. 12.00 zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym. W piątek Wieczór dla Jezusa.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• We wtorek 4 lutego rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na  spotkanie.

• Zapraszamy na „kawę po Mszy”  w niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W styczniu i lutym podejmujemy tradycyjną kolędę do rodzin, które zgłosiły wolę, aby była ona w każdym roku. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.