DZIEŃ PAPIESKI, 13 października 2019 r.

• Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

• O godz. 17.00 w naszej Świątyni odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP1.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00. Wyjątkowo: dziś o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a różaniec będzie po Mszy św. o godz. 19.00 sprawowanej w dolnym kościele. W piątek różaniec dla wszystkich, również dla dzieci, przed bierzmowaniem o godz. 17.15 w dolnym kościele.
    Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują różańce w czasie tej modlitwy.

• We wtorek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

• W środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

• Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Szafarzem będzie bp Michał Janocha. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o umocnienie naszej młodzieży darami Ducha Świętego.

• Tego dnia obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

• W sobotę przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Możliwość uczczenia relikwii podczas każdej Mszy św.

• W tym dniu w naszej Świątyni odbędzie się Jubileusz 50-lecia Kursu Lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej oraz promocja nowych lektorów. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. Parafialna Msza św. o godz. 12.00 będzie w dolnym kościele.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00.

• Za tydzień Niedziela Misyjna. To dzień szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ojcowie oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony zostanie na ich misje. Taca z tego dnia również zostanie przeznaczona na misje.

• Przypominamy dzieciom i rodzicom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św., że po Mszy św. o 10.30 w przyszłą niedzielę schodzimy na katechezę do dolnego kościoła. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 24 października o godz. 19.30 w dolnym kościele.

• Już teraz zapraszamy dzieci na „Bal ze Świętymi”. Zabawa odbędzie się w czwartek, 31 października, w godz. 17.00-20.00. Rozpoczniemy procesją ze świętymi, a następnie przejdziemy do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II na wspólną zabawę. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem: balwilanow@gmail.com.

• Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po wieczornej Mszy św. i różańcu do godz. 19.30.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00, a w środę od godz.17.00.

• Zapraszamy na spotkania grup parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań można uzyskać w zakrystii lub na stronie internetowej.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA:

• W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloków przy ul. Klimczaka 12, 12A, 12B.

• W przyszłym bloku przy ul. Klimczaka 13.

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.