I NIEDZIELA ADWENTU, 1 grudnia 2019 r.

• Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30 w dolnym kościele, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu 15 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je o. Remigiusz Trocki z Niepokalanowa. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., w tygodniu na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Następnie o godz. 20.00 Msza św. z udziałem młodzieży w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a po niej adoracja w ciszy  do godz. 23.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszo-komunijnym i ich rodzicom.

• I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• W II niedzielę adwentu obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 12.00 będzie połączona z Godziną Łaski.

• W przyszłą niedzielę przypada także XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

• Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będzie można podjąć w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.19.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Męka Św. Maksymiliana”,  przedstawiany przez braci franciszkanów z Niepokalanowa, który odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia o godz. 19.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II, w sali nr 2.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00.

• Na kolejne spotkanie z cyklu Ewangelia w kinie światowym zapraszamy jutro o godz. 20.00.

• Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15 itd.) i chcą uczestniczyć w uroczystej Jubileuszowej Mszy św. 28 grudnia z udziałem ks. biskupa, proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza do włączenia się w zbiórkę odzieży dla potrzebujących, która zostanie przeprowadzona 7 i 14 grudnia (soboty) w godz. 11.00-13.00 w kolorowym budynku wolontariatu przed Świątynią. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum: www.mt514.pl.

• Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2- 12 grudnia 2019 r.:

• W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Klimczaka 17 (numery 1-67), a w przyszłym ul. Klimczaka 17 (numery 68-136)

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.

Szczegóły w zakładce: WIZYTA DUSZPASTERSKA.