I NIEDZIELA ADWENTU, 2 grudnia 2018 r.

• Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy w II niedzielę Adwentu 9 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Bieliński ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., w tygodniu na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.
    Dzieci w ramach czuwania adwentowego zapraszamy na roraty.

• Dzisiaj gościmy autorów planszowej gry przygodowej dla całych rodzin „Gościniec”, która w niezwykły sposób wprowadza w świat chrześcijańskich wartości. Po Mszach św. w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II można porozmawiać z autorami oraz kupić grę.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz adoracja w milczeniu do godz. 20.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę 8 grudnia, Msze św. o godz. 6.30, 12.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 połączona z Godziną Łaski zostanie odprawiona w intencjach zbiorowych, które można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Po Mszy św. o godz. 18.00 Akatyst hymn liturgiczny ku czci Maryi. Serdecznie zapraszamy.

• Tego dnia w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 o godz. 15.00 rozpocznie się Dzień Katolickich Twórców i Artystów. W programie: konferencja pt. „Quo Vadis Twórco i Artysto”, Msza św. i wieczór uwielbienia. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na stronie parafialnej.

• W II niedzielę Adwentu przypada XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przedszkole nr 420 zaprasza na charytatywny kiermasz „Słoiki z Wilanowa”, który odbędzie się 9 grudnia w godz. 12.00-14.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 3-10 grudnia 2018 r.

• Poniedziałek, 3 grudnia, Oś Królewska 18A m. 1-25 i 18B m. 1-23
  • Wtorek, 4 grudnia, Oś Królewska 18B m. 24-39
  • Środa, 5 grudnia, Oś Królewska 18B m. 40-70
  • Czwartek, 6 grudnia, Oś Królewska 18B m. 71-94 i 18C m. 1-8

• Poniedziałek, 10 grudnia, Oś Królewska 18C m. 9-24

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.