I NIEDZIELA ADWENTU, 3 grudnia 2017 r.

• Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.

• Na Mszy św. o godz. 10.30 osoby obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15, 20, 25…-lecie) będą mogły odnowić w sposób uroczysty przysięgę małżeńską.

• W II i III niedzielę Adwentu (10 i 17 grudnia) oraz w soboty (9 i 16 grudnia) po Mszach św. roratnich będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest znakiem nadziei dla dzieci, które nie mają perspektyw życiowych i możliwości zaspokajania elementarnych potrzeb.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy w II niedzielę Adwentu10 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. Marek Dziewiecki. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach św., w tygodniu na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w pierwszy wtorek miesiąca 5 grudnia o godz. 17.45.

• Wczwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, Msze św. o godz. 6.30, 12.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 połączona z Godziną Łaski zostanie odprawiona w intencjach zbiorowych, które można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
    Ze względu na uroczystość, w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    W 100. rocznicę powołania przez św. Maksymilian Kolbe w Rzymie Rycerstwa Niepokalanej, w naszej parafii powstaje wspólnota Rycerstwa, do której wstąpienia serdecznie zapraszamy. Spotkanie założycielskie odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.00.
    Tego dnia po wieczornej Mszy św. będziemy mogli posłuchać koncertu piosenek Maryjnych w wykonaniu scholi „Pokój i Dobro” z parafii Opatrzności Bożej na Rakowcu. Gorąco zapraszamy.

• W II niedzielę Adwentu przypada XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.  Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

• Jak co roku zapraszamy na parafialny wyjazd zimowy dla dzieci, który planowany jest w drugim tygodniu ferii. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 4-7 grudnia 2017 r.

• poniedziałek, 4 grudnia, al. Rzeczypospolitej 12 m. 70-100
  • wtorek, 5 grudnia, al. Rzeczypospolitej 12 m. 101-115 i al. Rzeczypospolitej 17 m. 1-29
  • środa, 6 grudnia, al. Rzeczypospolitej 17 m. 30-55
  • czwartek, 7 grudnia, al. Rzeczypospolitej 17 m. 56-67

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.