II NIEDZIELA ADWENTU, 10 grudnia 2017 r.

• Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je ks. Marek Dziewiecki, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach św., od poniedziałku do środy na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.
    W poniedziałek po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z rekolekcjonistą nt. „Jak uczyć się przezwyciężać kryzysy”.

• Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.

• Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

• Parafialny zespół CARITAS rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Będzie je można nabyć jeszcze w najbliższą sobotę po Mszy św. roratniej i w przyszłą niedzielę. Płonące światło świecy CARITAS jest znakiem nadziei dla dzieci, które nie mają perspektyw życiowych i możliwości zaspokajania elementarnych potrzeb.

• Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Jak co roku zapraszamy na parafialny wyjazd zimowy dla dzieci, który planowany jest w drugim tygodniu ferii. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

• Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana po Nowym Roku.

ZAPOWIEDZI

• Krzysztof M. Tambor, kawaler z parafii tutejszej i Aldona M. Kopczyńska, panna z parafii w Kałuszynie (zapowiedź 2.)
  • Mariusz R. Bujowski, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Łapińska, panna z parafii w Łomży (zapowiedź 1.)