III NIEDZIELA ADWENTU, 15 grudnia 2019 r.

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete! Radujmy się, bo Pan jest już blisko!”

• Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je o. Remigiusz Trocki z Niepokalanowa, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., od poniedziałku do środy na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.
    Dzieci w ramach czuwania adwentowego zapraszamy na roraty.

• Roraty odprawiane są o godz. 6.30 w dolnym kościele, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Przypominamy dzieciom i rodzicom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św., że dzisiaj  po Mszy św. o 10.30 schodzimy na katechezę do dolnego kościoła. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek o godz. 19.30 w dolnym kościele.

• Zapraszamy na cykl spotkań pt. „Myśląc z Wyszyńskim”, poświęconych nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, organizowany przez Archidiecezję Warszawską. Najbliższe spotkanie w czwartek o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Temat debaty: „Rodzina: wyzwania i szanse współczesnej rodziny”.

• Wieczór dla Jezusa będzie już w najbliższy piątek 20 grudnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00.

• Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15 itd.) i chcą uczestniczyć w uroczystej Jubileuszowej Mszy św. 28 grudnia z udziałem ks. biskupa, proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

• Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana po Nowym Roku.