III NIEDZIELA ADWENTU, 17 grudnia 2017 r.

• Dzisiaj, w III niedzielę Adwentu, obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete! Radujmy się, bo Pan jest już blisko!”.

• Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się dziś o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Wieczór dla Jezusa będzie już w najbliższy piątek 22 grudnia. Msza św. o godz. 20.00.

• Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.

• Ubieranie choinek w naszym kościele w czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

• W IV niedziele Adwentu obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. tylko o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 i 20.30. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Pasterka o godz. 24.00, a po niej dzielenie się opłatkiem w kościele.

• Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Chrzty na Mszy św. o godz. 12.00.

• Wszystkie Msze św. w górnym kościele, zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt.

• Parafialny zespół CARITAS rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Płonące światło świecy CARITAS jest znakiem nadziei dla dzieci, które nie mają perspektyw życiowych i możliwości zaspakajania elementarnych potrzeb.

• Jak co roku zapraszamy na parafialny wyjazd zimowy dla dzieci, który planowany jest w drugim tygodniu ferii. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00

• i w piątki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00. W czwartek i piątek będziemy spowiadać do godz. 20.00.

• Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana po Nowym Roku.

ZAPOWIEDZI

• Mariusz R. Bujowski, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Łapińska, panna z parafii w Łomży (zapowiedź 2.)