III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26 kwietnia 2020 r.

• Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35). Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• We wtorek podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe, różaniec i adoracja w ciszy do godz. 20.00.

• Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00, a po nim Msza św.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Tego dnia obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. z odnowieniem aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 w górnej Świątyni. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św.

• Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Na parafialnej stronie internetowej w zakładce I Komunia św. bardzo ważne informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o spojrzenie na nasze propozycje.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do czwartku. 1 maja kancelaria będzie NIECZYNNA.

• Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, podajemy, że od 20 kwietnia, w naszej Świątyni jednocześnie może przebywać 245 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 200 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek. Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Proszę tylko nie wyciągać języka poza wargi.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień. W Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Spowiedź w świątyni odbywa się w godz. 11.00-12.00 i po wieczornym różańcu do godz. 20.00. Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi poza dyżurami proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Chcemy zachować przepisy sanitarne.

• Wszystkie decyzje odnośnie I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.