III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 5 MAJA 2019 r.

• Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12). Zachęcamy do lektury Słowa Bożego. Przy wyjściu można wziąć karteczkę, na której jest zaproponowany tekst z Pisma św.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

• Jutro święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

• Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed świętem św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Zachęcamy do modlitwy nowenną, której treść dostępna jest na stronie internetowej.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w najbliższy wtorek o godz. 17.45.

• W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji warszawskiej.

• Comiesięczna modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Tego dnia o godz. 19.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

• W czwartek można rozpocząć nowennę przed wspomnieniem św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• Tego dnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy.

• Instytut Myśli Schumana zaprasza na III Europejski Festiwal Roberta Schumana, który odbędzie się w niedzielę 12 maja w naszej Świątyni. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i plakatach.

• Ofiary złożone w przyszłym tygodniu na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie

• Uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywać w niedzielę, 19 maja, na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30.

• Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. są ogłoszone na parafialnej stronie internetowej.

• Rodziny, które będą chciały przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w Panteonie Wielkich Polaków we wtorek 14 maja o godz.19.15.

• Zachęcamy do włączenia się w ewangelizację prowadzoną przez wspólnoty neokatechumenalne w każdą niedzielę okresu wielkanocnego o godz. 16.00 na rogu ul. Osi Królewskiej i al. Rzeczypospolitej.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-14 sierpnia. Od kilku lat pielgrzymujemy z WPP Akademickich Grup 17-tych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 26 lipca o godz. 20.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Szczegółowe informacyjne u ks. Jarosława.

• Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do 26 maja. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Seminarium: www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.