III NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 stycznia 2019 r.

• Dziś o godz.14.00 w naszej Świątyni rozpocznie się spotkanie „Panama w Warszawie”. Zaproszenie skierowane jest w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-30 lat, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. Więcej informacji i plan spotkania na parafialnej stronie internetowej.

• Także dzisiaj, w ostatnią niedzielę stycznia, przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd.

• Jutro na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

• We wtorek rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.15 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W sobotę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 w górnym kościele. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy św. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego Canticum Gratiorum.

• Tego dnia z racji I soboty miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy. Taca z Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Kolęda jest kontynuowana według zgłoszeń z ubiegłego roku.