IV NIEDZIELA ADWENTU, 22 grudnia 2019 r.

Chrystus narodzony w Betlejem niech nas wspiera w nieustannej drodze ku świętości naszego życia.

Z kapłańskim dobrym życzeniem i błogosławieństwem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia,

księża parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie

• W Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. tylko o godz. 6.30 – roraty i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Pasterka o godz. 24.00, a po niej dzielenie się opłatkiem w kościele. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki.

• Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w języku angielskim o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Chrzty na Mszy św. o godz. 12.00.

• Wszystkie Msze św. będą w górnym kościele, zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt.

• W sobotę, 28 grudnia, w wigilię święta Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Zapraszamy szczególnie małżeńskich Jubilatów.

• Tego dnia przed wieczorną Mszą św., o godz. 17.30 będziemy się modlić na różańcu o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Również w sobotę Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Za tydzień, w niedzielę Świętej Rodziny, małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim wspólnotom i osobom zaangażowanym w przygotowywanie śniadanek dla dzieci w okresie Adwentu.

• Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

• W imieniu Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego dziękujemy za zbiórkę odzieży dla bezdomnych.

• Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i piątek.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana po Nowym Roku.