IV NIEDZIELA ADWENTU, 23 grudnia 2018 r.

Chrystus narodzony w Betlejem niech nas wspiera w dalszej drodze ku świętości.

Z kapłańskim dobrym życzeniem i błogosławieństwem,

księża parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie

• W Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. tylko o godz. 6.30 – roraty i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Pasterka o godz. 24.00, a po niej dzielenie się opłatkiem w kościele. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki.

• Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Chrzty na Mszy św. o godz. 12.00.

• Wszystkie Msze św. będą w górnym kościele, zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt.

• W piątek, 28 grudnia, na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W sobotę, 29 grudnia, dzień przed świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
    Po Mszy św. zapraszamy na koncert „Pieśni na Boże Narodzenie” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na wyjazd rekolekcyjno-narciarski w dniach 3-9 lutego. Zapisy u ks. Bartosza.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli ubrać choinki i przygotować kościół do Świąt Bożego Narodzenia.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana po Nowym Roku.