IV NIEDZIELA ADWENTU, 24 grudnia 2017 r.

Niech ten czas Bożego Narodzenia będzie kolejną okazją,
aby pomodlić się do Nowonarodzonego Jezusa,
wybaczyć sobie nawzajem, spojrzeć z miłością dookoła.

Życzą Duszpasterze

• Dzisiaj obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. tylko o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 i 20.30. Zachęcamy, aby zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Pasterka o godz. 24.00, a po niej dzielenie się opłatkiem w kościele.

• Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika –   Msze św. według porządku niedzielnego. Chrzty na Mszy św. o godz. 12.00.

• Wszystkie Msze św. w górnym kościele, zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt.

• W czwartek, 28 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W sobotę 30 grudnia, dzień przed świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2017 w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.

• W tym dniu o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2018. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W przyszłą niedzielę 31 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 20.30.

• W poniedziałek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia będziemy także obchodzić Światowy Dzień Pokoju. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia 2018 r. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli ubrać choinki i przygotować kościół do Świąt Bożego Narodzenia.

• Jak co roku zapraszamy na parafialny wyjazd zimowy dla dzieci, który planowany jest w drugim tygodniu ferii. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu  w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zapisy na coroczną kolędę – wizytę duszpasterską, u księdza przy zejściu do Panteonu Wielkich Polaków lub w zakrystii.