IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 31 marca 2019 r.

• Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z nadchodzących dni paschalnych.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

• Dziś po Mszy św. o godz. 20.30 odbędzie się koncert zespołu wokalnego IMPREVISTI. Usłyszymy arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej „Ciemne jutrznie” Luisa de Victorii.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w I wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• Tego dnia przypada 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy zaproszenie na czuwanie modlitewne na Placu Piłsudskiego od godz. 21.00 organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe, Droga Krzyżowa, a następnie adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego w dolnym kościele. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty do godz. 20.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• Zapraszamy na Drogę Krzyżową Nocą – rozważanie męki Pana Jezusa w czasie nocnej wędrówki. Wyruszamy w piątek 5 kwietnia o godz. 20.00 spod budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Przejście trasy o długości 25 km zajmie nam około 5 godzin. Zapisy i bliższe informacje drogą mailową u ks. Jarosława (jarek@kotula.pl).

• I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, rozpoczniemy za tydzień w V Niedzielę Wielkiego Postu. Będą trwały do środy 10 kwietnia. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w tygodniu na Mszach św. o godz. 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi dominikanin o. Janusz Pyda. Tytuł rekolekcji: „Trzy sposoby, aby posprzątać w swoim życiu”.

• Wraz z Centrum Kultury Wilanów zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Tego dnia chór zadba także o oprawę muzyczną liturgii Mszy św. o godz. 12.00. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• W przyszłą niedzielę odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia. Początek przy Kolumnie Zygmunta o godz. 12.00.

• Po Mszach św. przy wejściu do górnej Świątyni parafialny zespół Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, blok przy ul. Herbu Janina 3B

• Poniedziałek, 1 kwietnia, ul.  Herbu Janina 3B m. 16-45
  • Wtorek, 2 kwietnia, ul.  Herbu Janina 3B m. 46-69
Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.