NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 13 stycznia 2019 r.

• Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego, części dotyczącej sakramentu chrztu świętego (punkty 1213-1284).

• Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00.

• Spotkanie dla rodzin z dziećmi przygotowujących się do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• W niedzielę 27 stycznia w naszej Świątyni odbędzie się spotkanie „Panama w Warszawie”. Zaproszenie skierowane jest w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-30 lat, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. Więcej informacji i plan spotkania na parafialnej stronie internetowej.

• We wtorek 29 stycznia rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.15 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Msza św. i modlitwa do św. Szarbela w środę o godz. 20.00.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• Spotkanie dla mężczyzn w piątek o godz. 20.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II (spotkania wspólnoty odbywają się w I i III piątki miesiąca).

• Spotkanie w ramach cyklu „Ewangelia w filmie światowym” w poniedziałek 21 stycznia o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że Msze św. w dni powszednie odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Sakrament pokuty sprawowany jest pół godziny przed wieczorną Mszą św. w konfesjonale w kaplicy. Znakiem obecności kapłana jest zapalone światło widoczne przez szybę w drzwiach konfesjonału.

• W Panteonie Wielkich Polaków będą odprawiane jak dotychczas Msze św. niedzielne o godz. 8.00 i 20.30.

• Intencje mszalne możemy zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii są wystawione jego relikwie.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00 z grupą modlitewną św. Szarbela.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Kolęda jest kontynuowana według zgłoszeń z ubiegłego roku.