NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 12 MAJA 2019 r.

• Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.

• Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Seminarium: www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Bóg zapłać.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00. Dzisiaj w dolnym kościele.

• Wspólnota Rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na spotkanie modlitewne, które rozpocznie się dziś majówką o godz. 15.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• Dzisiaj o godz. 17.00 w naszej Świątyni odbędzie się koncert Chóru Kameralnego Gimnazjum z Karlsruhe z Niemiec. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Wspólnota św. Szarbela zaprasza na Wieczór modlitwy ze św. Szarbelem w środę o godz. 20.00.

• W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 o godz. 18.00.

• W sobotę przypada wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

• W sobotę w godz. 19.00-24.00, podczas odbywającej się w Warszawie Nocy Muzeów, będzie można obejrzeć ekspozycję Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Szczegóły na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza na dwudniową pielgrzymkę rowerowo-samochodową do Niepokalanowa, która odbędzie się w dniach 18-19 maja (sobota-niedziela). Dodatkowe informacje na parafialnej stronie internetowej.

• W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św.  Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. są ogłoszone na parafialnej stronie internetowej.

• Rodziny, które będą chciały przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w Panteonie Wielkich Polaków we wtorek 14 maja o godz.19.15.

• Spotkanie wspólnoty mężczyzn w piątek o godz. 20.30.

• Spotkanie z cyklu „Ewangelia w filmie światowym” w poniedziałek 20 maja o godz. 20.00.

• Zachęcamy do włączenia się w ewangelizację prowadzoną przez wspólnoty neokatechumenalne w każdą niedzielę okresu wielkanocnego o godz. 16.00 na rogu ul. Osi Królewskiej i al. Rzeczypospolitej.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-14 sierpnia. Od kilku lat pielgrzymujemy z WPP Akademickich Grup 17-tych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 26 lipca o godz. 20.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Szczegółowe informacyjne u ks. Jarosława.

• Parafia organizuje w dniach 20-27 sierpnia wakacyjny wyjazd do Wisły. Do udziału w wyjeździe zapraszamy rodziny z naszej parafii, jak i same dzieci oraz młodzież. Zapisy przyjmuje ks. Bartosz.

• Instytut Myśli Schumana zaprasza na III Europejski Festiwal Roberta Schumana, który dzisiaj odbywa się w naszej Świątyni. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i plakatach.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 13-23 maja 2019 r.

• Poniedziałek, 13 maja, ul. Klimczaka 5 m. 1-34
  • Wtorek, 14 maja, ul. Klimczaka 5 m. 35-68
  • Środa, 15 maja, ul. Klimczaka 5 m. 69-77
  • Czwartek, 16 maja, ul. Klimczaka 7 m. 1-30

• Poniedziałek, 20 maja, ul. Klimczaka 7 m. 31-57
  • Wtorek, 21 maja, ul. Klimczaka 7 m. 58-96
  • Środa, 22 maja, ul. Klimczaka 8 m. 1-33
  • Czwartek, 23 maja, ul. Klimczaka 8 m. 34-49
Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.