NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 3 maja 2020 r.

• Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.

• W środę przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

• W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta a w niej, nabożeństwo majowe, różaniec i wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Tego dnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Natomiast w sobotę rozpocznie się nowenna przed wspomnieniem św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, którego relikwie również są w naszej Świątyni. Zachęcamy do modlitwy nowennami, których treść dostępna jest na stronie internetowej.

• W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Warszawy.

• Ofiary złożone dzisiaj na tacę i przesłane na konto, zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Bóg zapłać.

• Wszystkie decyzje odnośnie I Komunii św. w maju są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej).

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, podajemy, że od 20 kwietnia, w naszej Świątyni jednocześnie może przebywać 245 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 200 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek. Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Proszę tylko nie wyciągać języka poza wargi.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień. W Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Spowiedź w świątyni odbywa się w godz. 11.30-12.00 i po wieczornym różańcu do godz. 20.00. Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi poza dyżurami proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Chcemy zachować przepisy sanitarne.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.