XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 lipca 2020 r.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na rodzinne warsztaty edukacyjne pt. „Lato na kocykach”, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą mogły własnoręcznie wykonać zabawki i zaprojektować przypinkę, a na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Zajęcia odbędą się w niedzielę 19 lipca w godz. 11.30-14.00 na terenie zielonym na placu przez Świątynią. Serdecznie zapraszamy.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 5 lipca 2020 r.

» Od dziś przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
» Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 czerwca 2020 r.

» Jutro obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
» W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta.
» W I piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 czerwca 2020 r.

» W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
» W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00, po niej wspólna modlitwa adoracyjna do godz. 22.00. Wszystko w górnym kościele.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 czerwca 2020 r.

» W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Zachęcamy do modlitwy przy jego relikwiach, które znajdują się w naszej Świątyni.
» W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 7 czerwca 2020 r.

» Dzisiaj przypada XIII Święto Dziękczynienia. W tym roku DZIĘKUJEMY I ZAWIERZAMY BOŻEJ OPATRZNOŚCI OBECNY CZAS KOŚCIOŁA I ŚWIATA. Msze św. zbiorowe w intencjach nadesłanych przez darczyńców zostaną odprawione o godz. 9.00 i 12.00.
» W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 31 maja 2020 r.

» Od przyszłej niedzieli o godz. 15.00 będzie tylko nabożeństwo czerwcowe i różaniec. Nie będzie dodatkowej Mszy św. po nabożeństwie.
» Wyjątkowo w tym roku, w przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 24 maja 2020 r.

» Dzisiaj obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach.
» W czwartek przypada 39. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nadal będziemy się modlić o błogosławione owoce jego beatyfikacji.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 17 maja 2020 r.

» Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować za życie i pontyfikat Papieża Polaka. Podczas Mszy św. dzisiaj i jutro będą wystawione jego relikwie.
» Od poniedziałku do środy, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje.

V NIEDZIELA WIELKANOCY, 10 maja 2020 r.

» Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.