NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 19 kwietnia 2020 r.

• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy online w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00. Najpierw będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św.

• Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi CARITAS. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

• W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 w ciszy, a od godz. 20.00 do 21.00 wspólna modlitwa adoracyjna, także modlitwa wstawiennicza. To w miejsce Wieczoru dla Jezusa. Wszystko w górnym kościele.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, podajemy, że od 20 kwietnia w naszej Świątyni jednocześnie może przebywać 245 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 200 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek. Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Proszę tylko nie wyciągać języka poza wargi.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień. W Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Spowiedź w świątyni odbywa się w godz. 11.00-12.00 i po wieczornym różańcu do godz. 20.00. Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi poza dyżurami proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Chcemy zachować przepisy sanitarne.

• Wszystkie decyzje odnośnie  I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.