NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 28 kwietnia 2019 r.

• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00.

• Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi CARITAS. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.

• Bóg zapłać za ofiary składany za baranki Wielkanocne. Zebrana kwota 5524 zł została przekazana księżom barnabitom, którzy prowadzą infirmerię i łaźnię dla bezdomnych.

• ​Wspólnoty neokatechumenalne w okresie paschalnym prowadzą Misje na Placach – Ewangelizacje. W naszej parafii ewangelizacja odbywa się na rogu ul. Osi Królewskiej i al. Rzeczypospolitej w każdą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do słuchania Słowa Bożego, świadectw  i wspólnego tańca.

• Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00.

• Jutro Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

• We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesioną ze względu na Oktawę Wielkanocy z 23 kwietnia.

• Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

• W dniach 1 i 3 maja (środa i piątek) kancelaria parafialna będzie nieczynna, a Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. z odnowieniem aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 w górnej Świątyni. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św.

• Ze względu na uroczystość nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. (KPK kan. 1251)

• Tego dnia przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do 26 maja. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. są ogłoszone na parafialnej stronie internetowej.

• Rodziny, które będą chciały przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w Panteonie Wielkich Polaków we wtorek 14 maja o godz.19.15.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.