NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 8 kwietnia 2018 r.

• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

• Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi CARITAS. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.

• Bóg zapłać za ofiary składany za baranki Wielkanocne. Zebrana kwota 5600 zł została przekazana na pomoc Syrii. Dziś rozpoczynamy zbiórkę odzieży i leków dla bezdomnych na rzecz Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei” z Przychodni dla Bezdomnych. Szczegóły potrzeb na stronie internetowej w zakładce Caritas.

• Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

• Msza św. dziękczynna za dar życia z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w sobotę 14 kwietnia o godz. 12.00.

• Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę 15 kwietnia pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

• W czwartek w naszej Świątyni odbędzie się Zjazd Szkół im. św. Jana Pawła II z Mazowsza. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00.

• Rodziny, które będą chciały przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w Panteonie Wielkich Polaków w czwartek 12 kwietnia.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.