NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 5 kwietnia 2020 r.

• Dzisiaj Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00.

• Comiesięczna modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

• Wielki Czwartek transmisją Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy. O godz. 12.00 modlitwa brewiarzowa – Godzina czytań i modlitwa w ciągu dnia.

• Wielki Piątek rozpoczniemy transmisją modlitwy porannej Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną czytań o godz. 8.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – transmisja o godz. 14.30, tak, aby przy XII stacji Drogi Krzyżowej, w godzinie śmierci Pana Jezusa, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

• Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Grób Pański będzie w Panteonie Wielkich Polaków.

• Wielką Sobotę rozpoczniemy również modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną czytań o godz. 8.00. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Czuwajmy w sposób duchowy w miarę swoich możliwości, np. czytając opis Męki Pana Jezusa.

• Transmisja Wigilii Paschalnej będzie w sobotę o godz. 20.00. Tą Mszą św. rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. ZACHĘCAMY DO ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH W DOMACH ZE ŚWIECAMI I WODĄ ŚWIĘCONĄ, KTÓRĄ MOŻNA OTRZYMAĆ W ŚWIĄTYNI.

• Z powodu przepisów administracyjnych, nie jest możliwa w tym roku tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Dlatego prosimy, aby w naszych rodzinach dokonać błogosławieństwa pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego. Może go dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. Modlitwa: Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dostępna jest na parafialnej stronie internetowej lub obok stolika z barankami Caritas.
    Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (PDF)

• W Niedzielę Wielkanocną pierwsza Msza św. o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• Dziękujemy za wszystkie nadesłane rysunki i prace dzieci. Prosimy, aby przesyłać je WYŁĄCZNIE nas adres e-mail specjalnie dedykowany dzieciom: mszadladzieci@centrumopatrznosci.pl

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza do rozpoczęcia 33 dniowych ćwiczeń duchowych w celu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, które rozpoczynamy samodzielnie w domu w sobotę 11 kwietnia. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 5 osób, prosimy, aby na Msze św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień.

• Wprowadziliśmy codzienny dyżur spowiedzi na parkingu przed Świątynią w godz. 10.00-14.00. Można się wyspowiadać NIE WYSIADAJĄC Z SAMOCHODU. Spowiedź na parkingu do SOBOTY włącznie.
    Spowiedź w kościele w godz. 10.00-12.00 i po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 do ŚRODY włącznie.
    Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi poza dyżurami proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Chcemy zachować przepisy sanitarne.

• Decyzja o I Komunii św. w naszej parafii będzie podjęta po powrocie dzieci do szkoły.

• Przy wejściu do górnej Świątyni przez cały tydzień będą dostępne baranki wielkanocne. Kiedy będziecie wstępować na modlitwę do Świątyni, proszę abyście wsparli działalność charytatywną naszej parafialnej Caritas.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.