NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 29 grudnia 2019 r.

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

• O godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2020. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2019 we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.

• W środę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Msze św. według porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• Tego dnia będziemy obchodzić 53. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”.

• Kancelaria parafialna we wtorek i w środę (31 grudnia i 1 stycznia) będzie nieczynna.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Następnie o godz. 20.00 Msza św. z udziałem młodzieży w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a po niej adoracja w ciszy do godz. 23.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Poznańskich Słowików – Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej, który odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia o godz. 17.30. Wstęp wolny.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wizytę kolędową rozpoczniemy po Uroczystości Objawienia Pańskiego (6 stycznia).