NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 30 grudnia 2018 r.

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

• O godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2019. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2018 w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny. Będzie to także Msza św. zbiorowa w intencjach, które możemy zgłaszać w zakrystii.

• We wtorek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

• Tego dnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Dobra polityka służy pokojowi”. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 oraz 20.30. Taca przeznaczona zostanie na misje.

• Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 16.00.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na wyjazd rekolekcyjno-narciarski w dniach 3-9 lutego. Zapisy u ks. Bartosza.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wizytę kolędową rozpoczniemy po Uroczystości Objawienia Pańskiego (6 stycznia).