NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 20 maja 2018 r.

• Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

• W naszej wspólnocie parafialnej na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.

• Również dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

• W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.

• Od piątku podczas nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy się modlić nowenną do Opatrzności Bożej przed XI Świętem Dziękczynienia.

• W piątek zapraszamy również na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać w naszej parafii rocznicę I Komunii św. Próba przed tą uroczystością w sobotę o godz. 9.30.

• W niedzielę, 3 czerwca, będziemy obchodzili XI Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za Niepodległość”. Do Świątyni w uroczystej procesji zostaną wprowadzone relikwie św. Faustyny. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

• Zachęcamy do wpisywania się na listę wolontariuszy pragnących pomóc w przygotowaniach do Święta Dziękczynienia. Zapisy przyjmowane są w bocznej kaplicy przy górnej Świątyni. Zgłoszenia można również wysyłać e-mailem na adres parafii.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

• Drodzy rodzice, jak co roku organizujemy wyjazd w góry dla dzieci z naszej parafii. Do duchowej wspinaczki zapraszamy od 7 do 16 sierpnia. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 i w piątki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Instytut Papieża Jana Pawła II zbiera książki, które zostaną przekazane do bibliotek szpitalnych. Akcja potrwa do 21 maja. Książki można przynosić do Biblioteki Instytutu.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 21 maja – 4 czerwca 2018 r.

• Poniedziałek, 21 maja, Al. Rzeczypospolitej 22 m. 47-66 i 22A m. 1-10
  • Wtorek, 22 maja, Al. Rzeczypospolitej 22A m. 11-25 i 22B m. 1-15
  • Środa, 23 maja, Al. Rzeczypospolitej 22B m. 16-44

• Poniedziałek, 28 maja, Al. Rzeczypospolitej 22B m. 45-77
  • Wtorek, 29 maja, Al. Rzeczypospolitej 22C m. 1-45

• Poniedziałek, 4 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 22C m. 46-73
Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.