ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, 2 lutego 2020 r.

• Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• Dzisiaj o godz. 17.30  odbędzie się „Parafialny wieczór kolędowy”. Zapraszamy całe rodziny, dzieci grające na różnych instrumentach, scholkę dziecięcą i młodzieżową. Wszystko to, aby w ostatni w tym roku wieczór kolędowy śpiewać małemu Jezusowi.

• Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy. Taca z Mszy św. zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w I wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• We wtorek rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na  spotkanie.

• W środę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i wody na Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę o godz. 19.00 na otwarte spotkanie formacyjne w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Wspólnota św. Szarbela zaprasza na Wieczór Modlitwy – Eucharystię, adorację i świadectwo – przy relikwiach św. Szarbela w środę o godz. 20.00 także w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii, w której uczcimy Ciało i Krew Pana Jezusa. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Następnie o godz. 20.00 Msza św. z udziałem młodzieży w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a po niej adoracja w ciszy do godz. 23.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zapraszamy na „kawę po Mszy” w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W lutym kontynuujemy tradycyjną kolędę do rodzin, które zgłosiły wolę, aby była ona w każdym roku. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.