ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, 6 sierpnia 2017 r.

• Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Około godz. 9.00-10.00 będziemy gościć na odpoczynku pielgrzymów Akademickiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę (tzw. 17-tki). Pielgrzymów z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00.

• Wielkie podziękowanie za pomoc w przygotowaniu posiłku dla pątników.

• Jutro przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. Podczas Mszy św. będą wystawione jego relikwie.

• W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w środę w godz. 17.00-18.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00, a w środę od godz.17.00.

• Módlmy się za osoby przebywające na wakacjach, a szczególnie za naszych parafian, którzy dzisiaj rozpoczynają pielgrzymkę na Jasną Górę.

• Przypominamy, że w sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni. Dziękujemy za wyrozumiałość.