NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 20 maja 2018 r.

» Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
» Od piątku podczas nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy się modlić nowenną do Opatrzności Bożej przed XI Świętem Dziękczynienia.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 13 maja 2018 r.

» W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom.
» W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, nieszporami o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 6 maja 2018 r.

» We wtorek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
» W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po nabożeństwie majowym o godz.15.00.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29 kwietnia 2018 r.

» Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.
» W czwartek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22 kwietnia 2018 r.

» Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
» W sobotę przypada 100. rocznica święceń kapłańskich o. Maksymiliana M. Kolbego, jednego z naszych Świętych Opatrznościowych. Zachęcamy do wypraszania potrzebnych łask za jego wstawiennictwem przy relikwiach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 15 kwietnia 2018 r.

» Dziś przypada 2. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna on Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.
» W związku z przypadającą 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli we wtorek 17 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość uszanowanie relikwii Świętego.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 8 kwietnia 2018 r.

» Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 1 kwietnia 2018 r.

Niech w dniu Zmartwychwstania Pańskiego ogarnie nas bezgraniczna radość i głęboka nadzieja. Niech Światło Chrystusa Zmartwychwstałego opromieni nasze rodziny i nas samych. Niech Zmartwychwstały obdarzy nas swoimi łaskami i strzeże przed zwątpieniem. Zespół Duszpasterski Parafii Opatrzności Bożej