UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 24 listopada 2019 r.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Odnowimy dzisiaj akt poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

• W czwartek 28 listopada w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W najbliższą sobotę z powodu dnia skupienia kapłanów naszej archidiecezji Msza św. o godz. 12.00 będzie w dolnym kościele.

• Msza św. wypominkowa za naszych bliskich zmarłych w sobotę o godz. 18.00. Do tego dnia przyjmujemy wypominki za zmarłych.

• Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

• Roraty odprawiane będą o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci.

• W Adwencie będą rozprowadzane świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu 15 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je o. Remigiusz z Niepokalanowa. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., w tygodniu na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00.

• Na kolejne spotkanie z cyklu Ewangelia w kinie światowym zapraszamy 2 grudnia o godz. 20.00.

• Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15 itd.) i chcą uczestniczyć w uroczystej Jubileuszowej Mszy św. 28 grudnia z udziałem ks. biskupa, proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

• Ofiary złożone na tacę w przyszłym tygodniu, będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 24 listopada – 5 grudnia 2019 r.:

• W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Klimczaka 16 (numery 67-127), a w przyszłym ul. Klimczaka 17 (numery 1-88)

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.

Szczegóły w zakładce: WIZYTA DUSZPASTERSKA.