UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25 listopada 2018 r.

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

• Pierwsze spotkanie nowego kursu przygotowującego do sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy młodzież i rodziców.

• W środę na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

• W I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50. Nabożeństwo i Msza św. wyjątkowo w dolnym kościele, ponieważ w górnym od godz. 10.00 będzie trwał Dzień Skupienia Kapłanów i Diakonów naszej Archidiecezji.

• Za tydzień I niedziela Adwentu, rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

• Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Roraty odprawiane będą o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci.

• W Adwencie będą rozprowadzane świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy w II niedzielę Adwentu 9 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Bieliński ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., w tygodniu na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.

• Dzieci w ramach czuwania adwentowego zapraszamy na roraty.

• Za tydzień gościć będziemy autorów planszowej gry przygodowej dla całych rodzin „Gościniec”, która w niezwykły sposób  wprowadza w świat chrześcijańskich wartości. Po Mszach św. będzie można porozmawiać z autorami oraz kupić grę.

• W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00 Akatyst hymn liturgiczny ku czci Maryi. Serdecznie zapraszamy.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 19.30.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przedszkole nr 420 zaprasza na charytatywny kiermasz „Słoiki z Wilanowa”, który odbędzie się 9 grudnia w godz. 12.00-14.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 26 listopada – 10 grudnia 2018 r.

• Poniedziałek, 26 listopada, Al. Rzeczypospolitej 31D m. 18-50
  • Wtorek, 27 listopada, Oś Królewska 18 m. 1-16
  • Środa, 28 listopada, Oś Królewska 18 m. 17-48
  • Czwartek, 29 listopada, Oś Królewska 18 m. 49-77

• Poniedziałek, 3 grudnia, Oś Królewska 18A m. 1-25 i 18B m. 1-23
  • Wtorek, 4 grudnia, Oś Królewska 18B m. 24-39
  • Środa, 5 grudnia, Oś Królewska 18B m. 40-70
  • Czwartek, 6 grudnia, Oś Królewska 18B m. 71-94 i 18C m. 1-8

• Poniedziałek, 10 grudnia, Oś Królewska 18C m. 9-24 i ul. Herbu Janina 3 m. 1-32

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.