UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26 listopada 2017 r.

• Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

• We wtorek 28 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 będzie wyjątkowo w Panteonie Wielkich Polaków, ponieważ w górnym kościele będzie trwał Dzień Skupienia Kapłanów i Diakonów naszej Archidiecezji. Msza św. o godz. 12.00 w górnej Świątyni będzie z udziałem ponad 300 księży. Zapraszamy.

• Za tydzień I niedziela Adwentu, rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci.

• W Adwencie będą rozprowadzane świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy w II niedzielę Adwentu,10 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. Marek Dziewiecki.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 osoby obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15, 20, 25…-lecie) będą mogły odnowić w sposób uroczysty przysięgę małżeńską.

• Tego dnia ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• Osoby śpiewające oraz grające na instrumentach muzycznych zapraszamy do współtworzenia Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Canticum Gratiorum działającego przy naszej parafii. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankiety z pytaniami dotyczącymi Ewangelii z niedzieli można odbierać przy miejscu, gdzie są rozdawane kolorowanki dla najmłodszych.

• Duszpasterstwo NURT zaprasza na spotkania w czwartek o godz. 20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 27 listopada – 7 grudnia 2017 r.

• poniedziałek, 27 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 187-215
  • wtorek, 28 listopada, al. Rzeczypospolitej 10 m. 216-229 i al. Rzeczypospolitej 12 m. 1-27
  • środa, 29 listopada, al. Rzeczypospolitej 12 m. 28-53
  • czwartek, 30 listopada, al. Rzeczypospolitej 12 m. 54-69

• poniedziałek, 4 grudnia, al. Rzeczypospolitej 12 m. 70-100
  • wtorek, 5 grudnia, al. Rzeczypospolitej 12 m. 101-115 i al. Rzeczypospolitej 17 m. 1-29
  • środa, 6 grudnia, al. Rzeczypospolitej 17 m. 30-55
  • czwartek, 7 grudnia, al. Rzeczypospolitej 17 m. 56-67

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.

ZAPOWIEDZI

• Tomasz Dominik Szediwy, kawaler i Klaudia Patrycja  Brzezińska, panna, oboje z par. tutejszej (zapowiedź 2.)