UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

• Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będzie można podjąć po Mszy św. o godz.19.00.

• Roraty odprawiane są o godz. 6.30 w dolnym kościele, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Będą trwały do środy. Poprowadzi je o. Remigiusz Trocki z Niepokalanowa. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., w tygodniu na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.

• Dziś przypada także XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza jutro na Mszę św. dziękczynną w rocznicę powstania Wspólnoty oraz na spektakl pt. „Męka Św. Maksymiliana”, który odbędzie się o godz. 19.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II, w sali nr 2.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• Przypominamy dzieciom i rodzicom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św., że w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 schodzimy na katechezę do dolnego kościoła. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 19 grudnia o godz. 19.30 w dolnym kościele.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 i w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30.

• Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15 itd.) i chcą uczestniczyć w uroczystej Jubileuszowej Mszy św. 28 grudnia z udziałem ks. biskupa, proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza do włączenia się w zbiórkę odzieży dla potrzebujących, która zostanie przeprowadzona w sobotę 14 grudnia w godz. 11.00-13.00 w kolorowym budynku wolontariatu przed Świątynią. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum: www.mt514.pl.

• Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 9- 12 grudnia 2019 r.:

• W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Klimczaka 17 (numery 68-136).

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.