UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 27 maja 2018 r.

• Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać w naszej parafii rocznicę I Komunii św.

• Nowenną do Opatrzności Bożej przed XI Świętem Dziękczynienia modlimy się po nabożeństwach majowych, a od piątku po nabożeństwach czerwcowych.

• Jutro przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.

• We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zachęcamy do wypraszania łask za jej wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy jej relikwiach.

• W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i al. Rzeczypospolitej. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza św. dla osób, które uczestniczyły w procesji, a nie były na Mszy św. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, przyjaciół Opatrzności Bożej, asystę procesyjną oraz dzieci komunijne i rocznicowe, które mogą iść w swoich strojach komunijnych. Jest to piękne świadectwo naszej wiary, które dajemy mieszkańcom miasteczka Wilanów. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
    Litanię do NMP w tym dniu zaśpiewamy podczas procesji.

• Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji, zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 19.30.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od piątku na nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 15.00.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00 W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. Rozpoczniemy od śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej.

• W niedzielę, 3 czerwca, będziemy obchodzili XI Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za niepodległość”. Do Świątyni w uroczystej procesji zostaną wprowadzone relikwie św. Faustyny. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

• Zachęcamy do wpisywania się na listę wolontariuszy pragnących pomóc w przygotowaniach do Święta Dziękczynienia. Zgłoszenia można wysyłać e-mailem na adres parafii.

• Już dziś zapraszamy na Parafialny Piknik SPOTKAJMY SIĘ, który odbędzie się 10 czerwca w godz. 15.00-19.00. Będzie zabawa, dmuchańce, konkursy, grill i inne atrakcje. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Moja Parafia”. Prace należy wykonać na kartkach formatu A4.

• Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej organizuje dwudniową pielgrzymkę rowerowo-samochodową do Sanktuarium NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie w dniach 16-17 czerwca (sobota-niedziela). Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i u ks. Piotra.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 i w piątki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 28 maja – 4 czerwca 2018 r.

• Poniedziałek, 28 maja, Al. Rzeczypospolitej 22B m. 45-77
  • Wtorek, 29 maja, Al. Rzeczypospolitej 22C m. 1-45

• Poniedziałek, 4 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 22C m. 46-73

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.