UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 7 czerwca 2020 r.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a po nich różaniec o ustanie pandemii.

• Dzisiaj przypada XIII Święto Dziękczynienia. W tym roku DZIĘKUJEMY I ZAWIERZAMY BOŻEJ OPATRZNOŚCI OBECNY CZAS KOŚCIOŁA I ŚWIATA. Msze św. zbiorowe w intencjach nadesłanych przez darczyńców zostaną odprawione o godz. 9.00 i 12.00.

• Dzisiaj Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 21.20.

• Od jutra rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• W środę o godz. 18.00 w naszej Świątyni kard. Kazimierz Nycz udzieli święceń diakonatu szesnastu alumnom seminarium duchownego.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. W tym miesiącu będzie ona odprawiona w czasie święceń diakonatu.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

• W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego (8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00, 20.30). Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem dookoła Świątyni. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza św. dla osób, które uczestniczyły w procesji, a nie były na Mszy św. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, przyjaciół Opatrzności Bożej, asystę procesyjną. Jest to piękne świadectwo naszej wiary, które dajemy mieszkańcom miasteczka Wilanów. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
    Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym dniu zaśpiewamy podczas procesji.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• Od przyszłej niedzieli o godz. 15.00 będzie tylko nabożeństwo czerwcowe i różaniec. Nie będzie dodatkowej Mszy św. po nabożeństwie.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Wszystkie decyzje dotyczące tegorocznej I Komunii św. oraz rocznicy Komunii św., są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej).

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Wznawiamy konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii, które odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.