UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 2 czerwca 2019 r.

• Dzisiaj obchodzimy XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękujemy za wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Do Świątyni w uroczystej procesji zostaną wprowadzone relikwie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki sióstr nazaretanek. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 10.30, a parking jest nieczynny. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
    Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Dnia Dziękczynienia. Bóg zapłać.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 15.00.

• We wtorek przypada 31. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji kard. Kazimierza Nycza. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Tego dnia w naszej Świątyni odbędzie się spotkanie szkół im. Ks. Jana Twardowskiego organizowane przez Instytut Papieża Jana Pawła II. Msza św. z udziałem Księdza Kardynała o godz. 12.00.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest ona odmawiana w czasie nabożeństw czerwcowych.

• W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, nieszporami  o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy modlić się nieszporami, będzie także konferencja o Duchu Świętym, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. około godz. 22.00.

• Od soboty rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Brata Alberta, zakonnika. Zachęcamy do modlitwy nowenną, której treść dostępna jest na stronie internetowej.

• Za tydzień, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

• Kurs Filip to rekolekcje, które w dniach 7-9 czerwca poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Przymierze” z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Parafialny Piknik pt. SPOTKAJMY SIĘ odbędzie się 15 czerwca w godz. 15.00-19.00. Będzie zabawa,  konkursy, grill i inne atrakcje.

• 9 czerwca ulicami stolicy przejdzie  Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja pro-life wyruszy o godz. 11.45 spod pomnika M. Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

•  Parafia organizuje wyjazdy wakacyjne:
    » w dniach 27 lipca – 3 sierpnia wyjazd dla młodzieży do Zwardonia. Zapisy przyjmują ks. Jarosław i ks. Bartosz.
    » w dniach 20-27 sierpnia wyjazd dla rodzin, dzieci i młodzieży do Wisły. Zapisy przyjmuje ks. Bartosz.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

• Poniedziałek, 3 czerwca, ul. Klimczaka 8A m. 78-93 i ul. Klimczaka 10 m. 1-16
  • Wtorek, 4 czerwca, ul. Klimczaka 10 m. 17-22, 10A m. 1-20, i 10B m. 1-19
  • Środa, 5 czerwca, ul. Klimczaka 10C m. 1-24 i 10D m. 1-7
  • Czwartek, 6 czerwca, ul. Klimczaka 10D m. 8-18
Wizytę zaczynamy o godz. 19.00.