UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 31 maja 2020 r.

• Wszystkie nabożeństwa nadal są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Od niedzieli 14 czerwca o godz. 15.00 będzie tylko nabożeństwo czerwcowe i różaniec. Nie będzie dodatkowej Mszy św. po nabożeństwie.

• Wyjątkowo w tym roku, w przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

• Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

• Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00. W niedzielę 7 czerwca Litania do Najświętszego Serca Jezusa o godz. 20.20.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej nabożeństwo czerwcowe, różaniec i Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Tego dnia obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.

• W czwartek przypada 32. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji kard. Kazimierza Nycza. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.30 do 21.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe, różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Następnie o godz. 20.00 Msza św., a po niej adoracja w ciszy do godz. 21.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• W niedzielę 7 czerwca przypada XIII Święto Dziękczynienia. W tym roku ponownie dziękować będziemy za wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Msze św. zbiorowe w intencjach nadesłanych przez darczyńców zostaną odprawione o godz. 9.00 i 12.00.

• Nowennę do Opatrzności Bożej przed Świętem Dziękczynienia odmawiamy podczas nabożeństw majowych i czerwcowych.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00 i od godz. 17.30 do 18.00. Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Wszystkie decyzje dotyczące rocznicy I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej). Wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych z tego roku zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w górnej Świątyni w czwartek o godz. 20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• W związku ze zmianą w ograniczeniach wprowadzanych przez administrację państwową informujemy, że od 30 maja w kościele zostają zniesione limity osób. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką oraz o zachowaniu odpowiednich odstępów.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Wznawiamy konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii, które odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.