V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 19 MAJA 2019 r.

• Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

• Spotkanie z cyklu „Ewangelia w filmie światowym” jutro o godz. 20.00.

• Również jutro rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Od piątku podczas nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy się modlić nowenną do Opatrzności Bożej przed XII Świętem Dziękczynienia.

• Wspólnota mam zaprasza na uroczystą Mszę św. z Aktem Zawierzenia Macierzyństwa Opatrzności Bożej w sobotę o godz. 12.00. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.30. Szczegóły na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Msza św. w języku angielskim w sobotę o godz. 17.00 w kaplicy  Najświętszego Sakramentu.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać w naszej parafii rocznicę I Komunii św. Próba przed tą uroczystością w SOBOTĘ o godz. 9.30.

• W niedzielę 2 czerwca będziemy obchodzili XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękować będziemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Do Świątyni w uroczystej procesji zostaną wprowadzone relikwie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki sióstr nazaretanek. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

• Zachęcamy do wpisywania się na listę wolontariuszy, pragnących pomóc w przygotowaniach i przeprowadzeniu Święta Dziękczynienia. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej, m.in. jaka i kiedy jest potrzebna pomoc.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-14 sierpnia. Od kilku lat pielgrzymujemy z akademickimi 17-stkami. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 20.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Jarosława.

• Parafia organizuje wyjazdy wakacyjne:
    » w dniach 27 lipca – 3 sierpnia wyjazd dla młodzieży do Zwardonia. Zapisy przyjmują ks. Jarosław i ks. Bartosz.
    » w dniach 20-27 sierpnia wyjazd dla rodzin, dzieci i młodzieży do Wisły. Zapisy przyjmuje ks. Bartosz.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

• W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ul. Klimczaka 7 (numery 31-96) i 8 (numery 1-49).

Wizytę zaczynamy o godz. 19.00.