V NIEDZIELA WIELKANOCY, 10 maja 2020 r.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W sobotę obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

• Wszystkie decyzje odnośnie I Komunii św. w maju są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej).

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego od dzisiaj jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, podajemy, że od 20 kwietnia, w naszej Świątyni jednocześnie może przebywać 245 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 200 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek. Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Proszę tylko nie wyciągać języka poza wargi.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień. W Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź w Świątyni w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, przed Mszą św. o godz. 12.00 i od godz. 17.30 do 18.00. Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi poza dyżurami proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Chcemy zachować przepisy sanitarne.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej w dni powszednie.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.